Színek megjelenése a világban
A színek fizikai tulajdonságokkal rendelkeznek. Fizikusok által bizonyítottan hatással vannak az emberi szervezetre. Ennek ellenére sokan hitetlenek azokkal a terápiákkal kapcsolatban, melyek a színeket hívják segítségül a gyógyításhoz. Már az ősi egyiptomiak is használták a színeket testi-lelki- szellemi gyógyulásuk eléréséhez. A természetben megtalálható színek kapcsolatba lépnek velünk. Vannak, akiket lenyűgöz egy szépséges sárga búzamező, egyesek szeretnek az ég kékjében gyönyörködni. Az, hogy mihez vonzódunk, megmutatja, hogy mire van szükségünk, azt, hogy miből van hiányunk. Ha reggel a szekrény előtt állunk, és választásunk valamelyik színre esik, az kifejezi hogyan érezzük magunkat éppen most. Van, hogy időszakokat élünk meg, amikor egy színt minden mennyiségben és árnyalatban képesek vagyunk megvásárolni, csak a közelünkben legyen. Persze vannak, akik elrejtőznek, és nem mutatják meg önmagunkat. Titokzatosak, feketében járnak. Persze sok esetben a divat is meghatározza a tömegek választását. Kihangsúlyozza egy szín előnyeit. A fekete slankít, elegáns. Egyszóval befolyásolják döntésünket. Ha ösztöneinkre hallgatunk, és követjük intúíciónkat, sokat segíthetünk energetikai testünknek (finomanatómiai testünknek) abban, hogy kiegyensúlyozottabban működjön.
Minden színnek meghatározott frekvenciája és hullámhossza van.
A vörös nagy hullámhosszú, alacsony frekvenciájú fény, energizáló hatású. A lila fény rövid hullámhosszú, magas frekvenciájú, a meditáció energiája.
(Einstein szerint a fotonok energizált részecskék, melyek meghatározzák a fényfrekvenciáját).
A fehér minden fényt visszatükröz, a fekete mindent elnyel.
Színérzékelés:
Szemben lévő fotoreceptorok érzékelik a fényt. A pálcikák sötétben való látást, a csapok a színlátást eredményezik. 3 féle színt érzékelnek: Vörös, zöld, kék.
A szemen keresztül az érzékelés eljut a hipothalamuszba (agyalapi mirigy), endokrin központ. A fény hatással van hőmérsékletünkre, anyagcserénkre, szaporodási funkciónkra, alvás-ébrenlét állapotra, vegetatív idegrendszerre, a biológiai óránkra.
Bőrünk is képes fényérzékelésre (pl.:D-vitamin termelés, barnulás). Születés után,ha a csecsemő besárgul, kék-fényű inkubátorba helyezik.
Színkeverés:
A 3 alapszín segítségével kikeverhető minden más szín.
Elsődleges színek: Vörös, sárga, kék.
Másodlagos színek: Az elsődleges színek keveréke 50-50%-ban. Színük: Narancs, zöld, lila.
Harmadlagos színek: Egy elsődleges és egy másodlagos szín keveréke. (Korall, arany, olaj, türkiz, királykék, magenta)
Ha 3 színt keverünk össze:
Vörös -kék- sárga: Barna
Ha komplementer színek keverednek: Szürkés lesz.