Kineziológia
Amikor kiegyensúlyozottan működik elménk, magabiztosan tesszük dolgunkat, lelkesek vagyunk. Fel akarjuk fedezni a világot és jól akarjuk benne érezni magunkat. Viszont ha kihívásokkal találjuk szembe magunkat, és belép a képbe a félelem vagy fájdalom, életünk kudarccal teli emlékei köszönnek vissza ránk. Ezekben a helyzetekben elveszítjük önmagunkban való hitünket, és elbizonytalanodunk. Agyunk "primitív" életmentő funkcióra kapcsol, küzdünk vagy menekülünk.
Sokszor nem is tudjuk, hogy mi tett feszültté miket. Egy szín, egy hang egy illat, egy arc, automatikusan beindítja a múltbeli emléket, kiváltja a múltbeli cselekedetet. Ennek következménye a testi vagy lelki szenvedés. Szüleink, tanáraink elvárásai, tilalmak és sorsmeghatározó mondatok tolakszanak elménkbe.
A feszültségek lassan uralni kezdik szervezetünket, életerőnket, életünket.Kreativitásunk alábbhagy. Elpazaroljuk energiánk nagy részét, ami egyenes út az immunrendszer legyengülése felé. Mozgásunkon látszik, hogy küzdünk. Már akkor sem tudunk pihenni, lazítani, ha szeretnénk.
Önmagunk és tudatalattink felfedezése egy hihetetlen lehetőség!
Minél inkább megismerjük belső világunkat, érzéseinket, annál jobban megérthetjük másokhoz és a külvilághoz fűződő viszonyunkat. Ezáltal egyre több örömöt és felszabadultságot, egyre több boldog pillanatot okozhatunk magunknak és másoknak. Elengedhetjük a múlt terheit, ezáltal megerősíthetjük boldogságra való képességünket.
De hol máshol lenne nagyobb esélyünk megoldani az élet által ránk mért nehézségeket, mint MOST?
Mi a kineziológia?
Egy holisztikus jellegű pedagógiai és pszichológiai elemeket tartalmazó készség, képesség és személyiségfejlesztő módszer, mely beindítja a szervezet öngyógyító mechanizmusait.
Hogyan befolyásolja életünket a stressz?
A stressz a szervezetben különböző biokémiai folyamatokat indít el, a hormonrendszeren keresztül befolyásolja az egész test működését. Stresszben nem tudunk gondolkodni, új alternatívákat kitalálni az életben felmerülő helyzetekre. Stresszben ugyanis az alapvető "menekülés-támadási" ösztön felülbírálja a józan ész szavát. Az egyetlen szabály "fight or flight".
Hogyan működik az izomtesztelés?
Az izmok válaszreakciója segít abban, hogy megtaláljuk a probléma okát. Ha egy helyzet stresszt okoz, az izom elgyengül. Ez az izom "bio-feedback" mechanizmus. A múlt stresszel teli emlékeihez az izom segítségével jutunk el.
Milyen rendszerességgel kell járni?
Nincs kötelező óraszám, a kliens maga irányítja a foglalkozás gyakoriságát. "Ha elakad, újra jelentkezik." Érdemes 1 problémára 3 oldáson részt venni, mert különböző szintekre hatunk. De semmi sem kötelező. Az érzések határozzák meg a terápia menetét.
Milyen problémára hatunk?
Kapcsolati problémák, családi, munkahelyi, személyes kérdések, félelmek(pánik), depresszió, bizonytalanság, önelfogadási-, intimitási-, szexuális problémák, terméketlenség okának felkutatása, tanulási nehézségek, vizsgadrukk, haláleset feldolgozása, elengedés, depresszió, testi betegségek lelki okának felkutatása, sikertelenség, kudarc... Minden problémára, mely ellentéte a szeretetnek.